Jak ważna jest szybka sieć WiFi w przedsiębiorstwie?

Wielu ludzi współcześnie nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go także w swoich smartfonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Tak samo jak w wielu małych firmach oraz gigantycznych korporacjach. Wiele z nich swoje usługi sprzedaje tylko za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście specjalistyczna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być bowiem naprawdę bardzo wydajna.
Istotne jednak, aby wprowadzając do przedsiębiorstwa sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie nadaje się do tego WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem olbrzymie doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Najważniejszym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w ogromnym przedsiębiorstwie jest przede wszystkim wykonanie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko przytoczone wcześniej doświadczenie, ale także odpowiednie ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim niezawodną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi doskonale zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega efektywne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży potrafią zebrać te wszystkie potrzebne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Dodatkowo w swoich działaniach opierają się o wzorce takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale również szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są zazwyczaj w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zweryfikować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich. Mają również wielu klientów zagranicznych.