Kładziesz panele? Nie zapomnij o podkładzie

Jaki podkład pod panele warto wybrać? Mnóstwo osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia akurat podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które informują, że panele podłogowe można w pewnych okolicznościach układać nawet bez podkładu. Jednak jest to bardzo błędne stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą wykonaną z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, dzięki czemu przedłużają jej żywotność, ale przede wszystkim gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Kładąc panele we własnym domu nie powinniśmy w ogóle zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie właściwy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele przedsiębiorstw zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostatecznym wyborem podkładu warto zwrócić uwagę na dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze wcale pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zamontowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany odpowiedni podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te charakteryzują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Ma on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej. 
Jeśli jednak nasze mieszkanie znajduje się nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto zakupić dobry podkład pod panele, który niewątpliwie zrekompensuje nam straty ciepła. Wspaniałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład wykonany z polistyrenu.
Osoby mieszkające w blokach, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się różnego rodzaju dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy harce ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkiem wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.