Mazury – idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku!

Okres zimowy kojarzy nam się zwykle z wypoczynkiem w górach oraz sportami zimowymi. To czas, gdy prawie każdy marzy o spędzeniu choćby kilku dni wśród malowniczo ośnieżonych szczytów górskich. Niewiele jest osób, które myślą w tym czasie o zaplanowaniu sobie letniego wypoczynku. Nierzadko zdarza się, że wraz z nadchodzącymi gorącymi i słonecznymi dniami stwierdzamy, że najwyższy czas zaplanować letni urlop. Niestety przeważnie okazuje się, że jest już za późno na spędzenie urlopu w wymarzonym miejscu, ponieważ ci bardziej przewidujący zapewnili już danemu hotelowi czy ośrodkowi wypoczynkowemu komplet rezerwacji. Po długich i bezskutecznych poszukiwaniach miejsc noclegowych w interesującym nas czasie, jesteśmy zmuszeni niestety wziąć to, co zostało.

Kończy się to najczęściej urlopem spędzony na codziennych, długich, rodzinnych wyprawach z miejsca noclegu na plażę, z wyposażeniem w postaci dmuchanego materaca, wiaderek i łopatek dla pociech, leżaka, koca, ręczników, torby z napojami i Bóg wie czym jeszcze. Bardzo często podczas wakacji mamy okazję oglądać taki widok, a jeszcze gorzej jeśli sami go przedstawiamy, Trudno nazwać tak spędzony urlop urlopem wypoczynkowym. Jednak nie musi tak być. Jeszcze zimą należy zastanowić się, gdzie chcielibyśmy spędzić letni urlop. Można wtedy nie tylko zarezerwować termin w naprawdę wyjątkowych zakątkach, ale także znając cenę pobytu, zaplanować domowy budżet tak, aby móc skorzystać z dostępnych tam atrakcji. Warto zdecydować się na sprawdzony i wiarygodny ośrodek wypoczynkowy, który posiada bogatą ofertę zarówno dla wczasowiczów pragnących słodkiego lenistwa jak i dla tych preferujących aktywny wypoczynek. Jednym z takich właśnie miejsc jest niewątpliwie mazurski Ośrodek Wczasowy HELENA. Leży on w bardzo urokliwym miejscu nad słynącym z przejrzystych wód jeziorem Gołdopiwo. Jezioro i jego okolice stanowią strefę ciszy, co umożliwia urlopowiczom prawdziwy odpoczynek wśród urokliwej mazurskiej przyrody.

Mazury w odróżnieniu od zatłoczonych nadbałtyckich plaż i większych górskich miejscowości, pozwalają odetchnąć i dają naprawdę ogrom możliwości dla osób nastawionych na spędzenie tam urlopu. Ośrodek Wczasowy HELENA znajduje się w samym ich centrum – krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Aby zamówić pobyt w tym właśnie miejscu wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: ośrodek wczasowy Mazury lub ośrodek wypoczynkowy Mazury. Każdy, kto spędzał tam letnie wakacje może polecić go z całą odpowiedzialnością. Na infrastrukturę ośrodka składają się 2 budynki hotelowe, domki letniskowe oraz miejsca umożliwiające aktywny wypoczynek jak choćby boisko do siatkówki, czy plac zabaw dla małych urlopowiczów. W budynkach zlokalizowana jest także siłownia, kręgielnia, pokój zabaw dla dzieci,jacuzzi i sauna. Ośrodek posiada własną plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz miejsce na grilla i ognisko. Wieczory można miło spędzić w kawiarni z tarasem widokowym lub sali kominkowej. Teren ośrodka to wymarzone miejsce dla miłośników spacerów. Skalniaki, krzewy ozdobne oraz zaciszne altanki z ławeczkami tworzą niezapomniany klimat. Ośrodek Wypoczynkowy HELENA to naprawdę niezwykłe miejsce, które gwarantuje prawdziwy relaks wśród przyrody z dala od miasta. Każdy odnajdzie tam na pewno coś dla siebie.