Nowoczesne technologie – c-cure software house

Obecnie  gdy cała technologia  rozwija się  w bardzo szybkim tempie, chcielibyśmy wykorzystywać ją na każdym etapie naszego życia. Nie tylko powinna ułatwiać je, ale przede wszystkim ma obowiązek zapewnić nam bezpieczeństwo.  Każdy z nas bowiem  martwi się  o swoich najbliższych, tych będących w domu jak również pracujących w ogromnych  koncernach. W tych drugich ogromną rolę odgrywa więc szeroko rozwinięty system bezpieczeństwa,  który obejmuje między innymi: system monitoringu, system detekcji pożaru czy system kontroli dostępu. Nowatorskie rozwiązania, które  zaczynają wdrażać właściciele firm zapewniają podniesienie poziomu bezpieczeństwa budynku, jak również  osób tam przebywających i gości.  Mają wpływ  także na jakość  wyrobu  końcowego, gdyż system monitoringu na każdym etapie produkcji bez wątpienia podnosi jego poziom. Pozwala także  kontrolować wszystkie osoby  wchodzące  do firmy, dzięki czemu te z zewnątrz nie mają możliwości bez zezwolenia wejść na teren zakładu.
W dużych  firmach  bardzo ważny jest również system kontroli dostępu – entrapass. Jego działanie ma na celu ograniczenie niepowołanym osobom  dostępu do określonych  stref.  System kontroli dostępu   polega na tym, iż  rozpoznaje użytkowników w zależności od zastosowanego typu urządzenia identyfikującego. Mogą to być na przykład tablice rejestracyjne pojazdu jak również odciski linii papilarnych. Dane zebrane przez system zostają przetworzone w wyniku czego entrapass uruchamia procedury, które mają  zabronić bądź zezwolić na  dojście do określonego sektora.
Istotne znaczenie przy podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w firmie ma także  system sygnalizacji pożarowej. Zainstalowane w odpowiednich miejscach w zakładzie  wysokiej jakości kompatybilne czujniki i sygnalizatory tworzą instalację, która  gwarantuje  szybkie wykrycie pożaru. System ten jest w stanie nie tylko inicjować alarm, ale może również  automatycznie poinformować o zdarzeniu odpowiednią jednostkę straży pożarnej. Bardzo ważny jest tutaj czas reakcji, zanim pożar nie osiągnie rozmiarów trudnych do opanowania. Pozwala to, jeśli jest  taka konieczność na szybką ewakuację pracowników. System sygnalizacji pożarowej bardzo dobrze sprawdza się również w mniejszych  zakładach. Jest to jeden z najczęściej stosowanych systemów bezpieczeństwa. Zainstalowany w naszych  własnych domach pozwoli nam na spokojny sen.
Warto wspomnieć o całym systemie zarządzania bezpieczeństwem, który obejmuje pełną kontrolę dostępu jak i zaawansowane monitorowanie zdarzeń. Mowa mianowicie o c-cure software house, który integruje nowoczesne technologie zapewniając najbardziej  skuteczne rozwiązania na rynku. Jest on w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających  konsumentów. Dzięki niemu centralny punkt w korporacji  wystarczy do jego globalnej administracji, gdyż  mamy możliwość nadzorowania z niego wszystkie urządzenia znajdujące się w systemie kontroli dostępu poprzez monitorowanie ich stanu. Skalowalność systemu pozwoli na jego zainstalowanie także w mniejszych budynkach.


System kontroli dostępu stosowany w przedsiębiorstwach bardzo często  stosuje  metodę  karty kontroli dostępu, która  niewątpliwie  zwiększa  poziom bezpieczeństwa ograniczając wejście niepowołanym osobom do określonych pomieszczeń w obiekcie. Osoby zainteresowane mogą poruszać się po nim swobodnie.  Dostają  bowiem kartę, która nadaje im uprawnienia do otwierania  określonych przejść. Administrator decyduje który użytkownik ma mieć dostęp do określonych pomieszczeń. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie   liczby kluczy w przedsiębiorstwie. Warto tutaj wspomnieć o sytuacji, w której  nastąpiłoby zgubienie kluczy. Mogłoby się to wiązać z koniecznością wymiany wszystkich zamków w obiekcie, zgubienie karty kontroli spowodowałoby jedynie usunięcie jej z systemu, gdyż nie są na niej przechowywane żadne dane.
Wprowadzony w przedsiębiorstwie system bezpieczeństwa przynosi bardzo wiele korzyści. Nie tylko zmniejsza  ryzyko powstałych strat związanych z kradzieżą czy pożarem, ale umożliwia bardzo szybkie uzyskanie  wiadomości o osobach, które poruszają się po obiekcie i o ich ewakuacji jeśli  zajdzie taka potrzeba.
Duża liczba firm , które wprowadziły system kontroli dostępu  często rozbudowuje go o kolejne  segmenty z zakresu bezpieczeństwa i ochrony.
Musimy pamiętać jednak, że systemy te nie polegają tylko na zamontowaniu różnego rodzaju kamer, rejestratorów, czujników czy sterowników. Istotne jest tutaj również  używanie określonych kabli, systemów miedzianych i połączeń światłowodowych. W dużych  firmach  potrzebnym rozwiązaniem przy rozbudowywaniu systemu bezpieczeństwa i ochrony okazuję się  zakupienie szafy teleinformatycznej.  Usprawnia  ona zarządzanie przewodami, połączeniami światłowodowymi czy miedzianymi. Szafa teleinformatyczna z  systemu NETpodium różni się od innych rozwiązań tego typu, gdyż posiada miejsce na czterdzieści pięć patch paneli oraz dwa pionowe kanały na  montowanie połączeń miedzianych jak również światłowodowych. Nowatorskim  rozwiązaniem jest tutaj stosowanie organizatorów kabli krosowych dzięki którym mamy pełną kontrolę nad promieniem ich gięcia  co znacznie podnosi niezawodność sieci i zwiększa jej wydajność.
Systemy bezpieczeństwa niewątpliwie  usprawniają pracę w przedsiębiorstwach wykorzystując przy tym nowoczesne technologie. Zachęcam więc do zapoznania się z ofertą firmy Lanster.