Czy słońce szkodzi oczom?

Działanie promieni słonecznych na nasze oczy jest w gruncie rzeczy bardzo szkodliwe. Nie każdy wie, że okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić nie tylko latem, ale tak naprawdę przez cały rok, ponieważ promienie słoneczne przez okrągły rok mają styczność z naszymi oczami. Wiadomo – jeśli dzień jest pochmurny lub po prostu deszczowy, takiej konieczności nie ma. Ale tak samo w czasie intensywnego, słonecznego dnia latem, tak również i zimą przy słonecznej pogodzie zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych. Okulista Warszawa radzi, aby zadbać przede wszystkim o odpowiedni dobór soczewek w okularach przeciwsłonecznych. Gdzie zatem kupić wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne? O czym należy pamiętać przy ich wyborze? Sprawdźmy!

Czy okulary przeciwsłoneczne można kupić w markecie?

Jednym z najczęstszych błędów, który popełniany jest przy zakupie okularów przeciwsłonecznych, jest dokonywanie ich zakupu w sklepach takich jak popularne supermarkety czy stoiska na różnego rodzaju bazarach. Okulary, które tam kupujemy, nie posiadają najważniejszej rzeczy, która realnie chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV, a mianowicie – filtra. Właśnie z tego względu, jeśli rzeczywiście chcemy w odpowiedzialny sposób zadbać o nasz wzrok, koniecznie powinniśmy kupić okulary przeciwsłoneczne w renomowanym salonie optycznym. Wcześniej jednak dobrze jest skonsultować taki zakup z lekarzem okulistą. Z pewnością doradzi nam on, na co przy wyborze tego rodzaju okularów w sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę. 

Okulary korekcyjne z filtrem UV

W przypadku osób, które na stałe noszą okulary korekcyjne, dobrym rozwiązaniem jest wybór takich soczewek, które pod wpływem działania promieni słonecznych samoczynnie się przyciemniają. Takie działanie jest przede wszystkim doskonałą, kompleksową ochroną dla oczu przez cały rok. Warto zatem rozważyć zakup właśnie takich okularów, przede wszystkim ze względu na to, aby nie mnożyć kosztów związanych z zabezpieczeniem naszych oczu.