Ozonowanie – naturalna metoda dezynfekcji

Większość firm z tak zwanego sektora DDD zajmuje się jak sama nazwa wskazuje tylko trzema podstawowymi działaniami związanymi z usuwaniem z naszego otoczenia różnego rodzaju mikroorganizmów, wirusów, gryzoni czy owadów. W ostateczności zwalczanie pluskiew również należy do ich zadań. Dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja, bo o nich mowa to standardowe działania tego sektora. Jednak gdzie udać się i kto nam pomoże gdy potrzebujemy bardzie zaawansowanych usług jak na przykład dezynfekcja po zgonie. Ozonowanie, fumigacja czy gazowanie zboża, również nie są standardowymi działaniami wielu firm.

Szeroką ofertę tego typu zabiegów posiada przedsiębiorstwo INSEKTPOL, który jak sama nazwa wskazuje walczy przede wszystkim z insektami. Oprócz tego trudni się w dezynfekcji, która ostatnimi czasy jest bardzo ważnym działaniem, gdy z kraju szaleje koronawirus. Fumigacja również jest w ich ofercie, chociaż pewnie wielu z nas nawet nie spotkało się z tym pojęciem. Mowa tutaj o walce z różnego rodzaju szkodnikami drewna.

Firma INSEKTPOL jako nieliczna w tej branży posiada w swojej ofercie także i ozonowanie. Jest to metoda dezynfekcji. Inne przedsiębiorstwa stosują zazwyczaj metodę chemiczną, mechaniczną lub fizyczną. Oprócz tych standardowych, wymienionych powyżej firma INSEKTPOL stosuje także ozonowanie. Polega ono na odświeżaniu pomieszczeń oraz poprawianiu jakości powietrza. Poza tym zabieg ten pozwala neutralizować przykre zapachy różnego pochodzenia. Wbrew pozorom jest to dość skuteczna forma dezynfekcji, pomimo tego, że nie stosuje się w niej środków chemicznych. Środek biobójczy jest tutaj naturalny, ponieważ stanowi go sam ozon, który jest alotropową odmianą tlenu. Jest w dodatku gazem niepalnym o błękitnej barwie.

Jeśli więc potrzebujecie przeprowadzić dezynfekcję w swoim przedsiębiorstwie, zakładzie produkcyjnym czy domu i nie chcecie stosować do tego środków chemicznych skontaktujcie się z firmą INSEKTPOL. Swoją siedzibę ma w wielu miastach na terenie prawie całej Polski. Sprawdzeni specjaliści w tej branży z pewnością szybko i sprawnie pomogą Wam pozbyć się problemu.