Udrażnianie kanalizacji w Szczecinie

Na co dzień nie myślimy o naszej domowej instalacji kanalizacyjnej, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać niemiłe zaskoczenie.

Z roku na rok w domowej kanalizacji zbiera się bowiem bardzo wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie rur. Głównie w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi substancjami do udrażniania zatorów wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest wskazane w przewodach starego typu stosowanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego użytkowania trudności z drożnością trafiają się niestety także i w stosunkowo nowych rurach.

Warto dlatego odpowiednio dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zredukować ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zanieczyścić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do mycia. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy też uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego rozpuszczonego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach zmienia się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z pozostałymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją także inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to wywołane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet idealnie zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej właściwie korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszym powodem powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przeczyścić zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem korzystnie na drożność przewodów. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu szkodliwych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy pojawią się jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Musimy już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z niedrożną kanalizacją i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi znanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia również kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest też co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.