Kołobrzeg i okolice – poznaj bogactwo turystyczne tego regionu

Dlaczego to właśnie Kołobrzeg uznany jest za jedno z najczęściej wybieranych miejsc z podróży wakacyjnych? Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo dużo, jednakże za główny z nich należy wskazać bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Apartamenty Kołobrzeg, znajdują się w bliskim sąsiedztwie najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. Do molo w Kołobrzegu mamy zaledwie kilkaset metrów z dzielnicy Podczele, natomiast do portu, który również jest wart zobaczenia, spacer zajmie nam nie więcej niż 15 minut. Dlaczego jednak warto wybrać się właśnie do Kołobrzegu? Jakie inne atrakcje czekają na nas w tym mieście? Sprawdźmy.

Kołobrzeg – dlaczego nazywany jest rajem dla turystów?

W pierwszej kolejności należy wskazać bogactwo atrakcji turystycznych związanych bezpośrednio z historią naszego kraju. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć molo w Kołobrzegu, które powstało w 1881 roku. Konstrukcja pierwotnie w całości wykonana była z drewna i liczyła blisko 100 metrów. W czasie II Wojny Światowej została jednak zniszczona. Odbudowa molo trwała wiele lat, jednakże współcześnie jest ono w całości wykonane z żelbetonu i jego długość wynosi aż 200 m. Jest to tym samym najdłuższa tego typu konstrukcja znajdująca się w naszym kraju. Warto podkreślić, że dosłownie kilkaset metrów od molo w Kołobrzegu znajduje się Muzeum Figur Woskowych. 

To miejsce, do którego spokojnie możemy wybrać się z dziećmi i zyskamy pewność, że będzie to dla nich wspaniale spędzony czas. Po intensywnej wizycie w Muzeum Figur Woskowych, możemy pospacerować po parku im. Stefana Żeromskiego i przy okazji zobaczyć pomnik upamiętniający Zaślubiny Polski z Morzem.

Zalety wyjazdu do Kołobrzegu

Zalet związanych z urlopem w Kołobrzegu, jest bardzo dużo. Zdecydowanie jednak należy zaliczyć do nich bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę oraz bliskie sąsiedztwo budynków użyteczności publicznej. Nie będziemy mieli najmniejszego problemu ze zrobieniem podstawowych zakupów.  Co więcej, problem z zaparkowaniem w Kołobrzegu praktycznie nie istnieje, ponieważ tuż przy apartamentach w Kołobrzegu znajdują się bardzo duże parkingi, które bez problemu pomieszczą wszystkich gości. Samochód w Kołobrzegu może okazać się nieoceniony, chociażby ze względu na możliwość zorganizowania atrakcyjnej wycieczki do pobliskiego Mrzeżyna czy Świeradowa-Zdroju.