Skąd wzięła się moda na doczepianie włosów?

O doczepianych włosach z pewnością słyszała każda z was. Od dłuższego czasu moda na doczepianie włosów na dobre zadomowiła się w naszej świadomości. Wynika to z kilku czynników. Jednym z nich jest to, że zabieg stał się te ogólnodostępny. Jeszcze kilka lat temu niemożliwe było wykonanie doczepiania włosów w pierwszym lepszym salonie fryzjerskim. Nadal nie jest to rekomendowane, ponieważ do przeprowadzenia doczepiania włosów powinniśmy wybierać te miejsca, w których takie zabiegi wykonywane są na co dzień. Co jednak jeszcze warto wiedzieć na temat doczepiania włosów? Jakie metody są uznawane obecnie za najskuteczniejsze? Sprawdźmy.

Jakie są najmodniejsze fryzury z doczepianych włosów?

Zacznijmy od tego, jakie fryzury możemy stworzyć w sytuacji, w której mamy doczepione włosy. Wskazać należy tutaj przede wszystkim najróżniejsze rodzaje kucyków – zarówno tych upiętych bardzo wysoko, jak i tych luźniejszych, które wykonujemy najczęściej na co dzień. Równie popularne są sploty włosów – poczynając od warkoczy dobieranych, a kończąc na tych luźnych, wykonanych w dosłownie kilka minut. Rozpuszczone włosy, w przypadku, kiedy wykonałyśmy na sobie zabieg doczepiania włosów, to także świetne rozwiązanie. Z pewnością podkreślą one efekty takiego zabiegu.

Czy doczepianie włosów jest bezpieczne dla zdrowia?

Nie można też pomijać kwestii związanej z bezpieczeństwem. Bardzo często kobiety pytają, czy przedłużanie włosów, bądź też ich doczepienie jest w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak się okazuje – doczepianie włosów w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu. Warunek jest jednak taki, że zabieg ten zostanie wykonany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Osoba, która wykonuje doczepianie włosów – czy to metodą keratynową, czy tape on czy jakąkolwiek inną – powinna mieć przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzenia tego zabiegu. Tylko w takiej sytuacji możemy mówić o tym, że będzie on wykonany w sposób należyty i jego efekty będą utrzymywać się przez określony czas. Zabieg taki nie będzie też w żaden sposób szkodliwy dla naszego zdrowia.