Czy Twoje auto nadaje się do kasacji?

Po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta. Jest to spowodowane faktem, że właściciele są bardzo mocno przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż niezbędna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok zmniejszenie wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy niesprawne auto. Wielu ludzi nie myśląc nawet o konsekwencjach karnych, na własną rękę demontuje powypadkowy pojazd. Często także poszczególne części oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne wyjście dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tej sytuacji jedyną właściwą drogą jest odprowadzenie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Współcześnie koszty remontów samochodowych także w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich reperować. Jednak ostateczna decyzja co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się także na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli wraków pojazdów, w wyniku czego po niewielkich naprawach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia zasad ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą naprawić swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą wielokrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, nabywca zawsze się znajdzie, gdy cena samochodu jest jednak bliska złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie zepsutego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez obaw, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas olbrzymie konsekwencje.
W przypadku oddania przez nas auta na złom dobre części trafią na rynek wtórny, dzięki czemu stacja demontażu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Kwota ostateczna jaką dostaniemy za nasz samochód zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu. Jednak wiele stacji zwraca uwagę, aby ważył on przynajmniej 90 procent masy wbitej w dowód rejestracyjny. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu znajdują się kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już zdecydujemy się na odprowadzenie auta do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Przedsiębiorstwo to powstało już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi także sprzedaż elementów zamiennych dla samochodów wszystkich marek oraz różnych typów. Firma ta wyodrębnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat oferuje możliwość montażu instalacji LPG. Posiada już olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie, a cena takiego montażu wynosi od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz posiada bardzo krótkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza także wszelkie poboczne remonty i usługi związane z instalacjami gazowymi, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka konieczność czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na obszarze całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena samochodu przeznaczonego do kasacji jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera swoim transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w parę minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę pojazdu do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszelkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu to jest firma, której potrzebujesz. Nie tylko zapewnia atrakcyjne ceny, ale też płaci gotówką. Likwidacja auta przeprowadzana jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z usług firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.

Więcej na: http://zlomowaniepawlak.pl/