Złomowanie samochodów – przeczytaj koniecznie!

W związku z tym, że po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starszych aut oraz koszty napraw bardzo szybko rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Nie opłaca się więc remontować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel postanowi o ostatecznym losie auta, ubezpieczyciel bowiem wypłaca osobie poszkodowanej różnicę między ceną auta przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już tylko do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie wraków, w wyniku czego w dalszym ciągu jeżdżą po polskich drogach auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny wylądować na złomie. Wiele osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli naprawić auto, kupując często części nieoryginalne, dużo tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu pewna suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Znacznie bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Posiadając sprawne auto mamy prawie 100 procentową pewność, że nabywca się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest stary, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już tak kolorowo. Pojawia się też ryzyko, że nowy nabywca nie dokona przerejestrowania auta na siebie. W momencie gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre elementy trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna suma pieniędzy jaką Stacja płaci za przyprowadzone auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy przekonać się ile dostaniemy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami samochodu po wypadku i zdecydujecie się na jego kasację, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z inicjatywy dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się tylko skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem zwiększyła zasięg swojej działalności. Z biegiem lat wprowadzono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę nienadającego się do użytku sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, złomowanie oraz demontaż aut, które ze względu na niesprawność techniczną czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym działa już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji wielu samochodów ma w ofercie także mnóstwo części zamiennych w bardzo zachęcających cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego pojazdu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli jesteś więc zdecydowany na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie potrzebujesz. Otrzymasz tam wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. W głównej mierze działają na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo to przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również samochody wszystkich marek.
Wielu właścicieli do swoich już wiekowych aut jest mocno przywiązana, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż niezbędna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to błędne zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem zalega niesprawne auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyne właściwe legalne wyjście na pozbycie się zepsutego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym rozwiązaniem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym wyjściem.

Chcesz wiedzieć więcej: http://wigmet.pl/