Czym są strony responsywne?

Responsywne strony – co to takiego?

Pewnie wielu z was nie do końca wie czym są strony responsywne. Według definicji to nic innego jak strona, która dopasowuje swoją szerokość i układ elementów do rozdzielczości na jakiej jest wyświetlana.

Responsive Web Design

Aby strony responsywne mogły być cały czas tworzone, zdecydowano się na stworzenie specjalnej techniki, która umożliwia projektowanie stron www, tak aby swoim wyglądem automatycznie dostosowały się do rozmiaru wyświetlanego okna w urządzeniu. Strona stworzona w takiej technice wyświetla obraz wysokiej jakości zarówno na ekranach dużych jak i najmniejszych, np. na smartfonach czy tabletach.

Projektowanie i wdrażanie stron www

Samodzielnie możemy stworzyć projekt swojej strony. Następnie wdrażać ją za pomocą różnych programów, np. CMS.  Jeżeli nie chcemy sami zakładać takiej strony, możemy powierzyć to specjalnym firmą zajmującym się właśnie takimi rzeczami.

Zalety responsywnej strony internetowej

Po pierwsze daje nam ona możliwość wyprzedzenia konkurencji, ponieważ na rynku niewiele jest stron responsywnych.
Po drugie jest to bardzo duże ułatwienie dla klientów w przeglądaniu stron internetowych. Bez problemu można oglądać ulubione strony, przy czym nie trzeba wpatrywać się w ekran telefonu, żeby przeczytać tekst.
Po trzecie, będąc właścicielem responsywnej strony internetowej, nie jesteś narażony na dodatkowe koszty specjalnych aplikacji.
Kolejną zaletą jest wzrost liczby odwiedzin twojej strony. Odwiedzający mogą w każdej chwili mogą wejść i przejrzeć twoją stronę, niezależnie od urządzenia jakie mamy przy sobie. Możemy oglądać strony na przykład podczas podróży pociągiem.
Ostatnią cechą już takiej strony jest jeden adres url.

Podsumowując warto być właścicielem takiej strony, ponieważ niesie ona za sobą wiele korzyści.