Pozycjonowanie własnej strony internetowej

Pozycjonowanie własnej strony internetowej – sposoby

Będąc właścicielem firmy, na pewno zastanawiałeś się nad założeniem własnej strony internetowej. Jednakże, kiedy umieścimy już naszą stronę w sieci, jest ona na bardzo odległej pozycji od pierwszego miejsca w rankingu wyszukiwań Google. Aby to zmienić, trzeba zająć się pozycjonowaniem naszej strony internetowej. Przedstawiamy tu Państwu kilka sposobów na skuteczne pozycjonowanie waszych stron krok po kroku.

Co to takiego jest pozycjonowanie?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest pozycjonowanie stron internetowych. Otóż ma ono na celu zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Wpisując w wyszukiwarce dowolne słowo, hasło otrzymujemy listę stron internetowych, których nasza wpisana fraza dotyczy. Te znajdujące się na pierwszej stronie Google, to strony gdzie liczba odwiedzin i popularność są największe. A więc, co możemy zrobić , aby to właśnie nasza strona znalazła się na pierwszym miejscu?

Oto kilka sposobów:

Po pierwsze, bardzo ważnym elementem całego procesu pozycjonowania jest przygotowanie strony www tak, aby spełniała wymogi SEO. Witryna wtedy ma szanse pojawić się w wynikach wyszukiwania mając ustalone słowa, frazy kluczowe. Dobór słów kluczowych ma niezmiernie ważne znaczenie w przypadku pozycjonowania stron internetowych. Im dłuższe frazy kluczowe, tym lepiej dla nas, ponieważ mamy pewność, że konkurencja nie przejmie od nas tych haseł.

Rozgłos, jako pomoc w pozycjonowaniu

W okresie, kiedy pozycjonujemy naszą stronę, reklama i rozgłos są bardzo wskazane. Albowiem działa to bardzo dobrze na naszą stronę. Udostępniając naszą stronę, np. na portalu społecznościowym Facebook, mamy duże szanse, aby liczba odwiedzin na naszej witrynie podskoczyła. Klikanie w link do naszej strony powoduje wzrost miejsca w rankingu wyszukiwań Google.

Wpływ treści stronie na pozycjonowanie

Treść w procesie pozycjonowania odgrywa bardzo ważną rolę. Tekst, który tworzymy powinien być unikalny. Nie może być skopiowany z żadnej innej strony, gdyż wtedy Google uzna naszą stronę za niewartą wypozycjonowania. Musi zawierać jak największą liczbę słów kluczowych. Jest to bardzo ważny element tworzenia tekstu. Tekst powinien być odpowiedniej długości. Nie może być, ani za krótki, ani też za długi. Warto urozmaicić go o nagłówki, akapity oraz wyróżnienia. Nie powinien być on napisany ciurkiem.

Linki-najważniejsza rzecz w pozycjonowaniu

Linki są wykorzystywane, jako słowa kluczowe. Trzeba więc skupić się na takich linkach, które są najbardziej wartościowe. Jak rozpoznać, że linki są przydatne i godne uwagi? Oto kilka prostych zasad:

– Wartość strony, na której został umieszczony nasz link. Jeżeli dodamy link do popularnej i często odwiedzanej strony będzie ona działała z bardo dużą mocą.

– Linki, które zamieszczamy w tekstach do pozycjonowania. Informują innych o tym, z jaką branżą związana jest nasza firma oraz na co chcemy, aby odwiedzający zwrócił uwagę.

Anchor – Link w tekście

Anchor zachowuję się jak odnośnik. Kiedy w tekście widzimy podświetlone słowo, klikamy w nie z ciekawości. Dzięki umieszczeniu w tekście anchora, liczba odwiedzin naszej strony wzrośnie.

Katalogowanie stron – najprostszy sposób na wypozycjonowanie

Aby skutecznie wypozycjonować naszą stronę musi dodawać unikalny tekst do największej liczby katalogów. Możemy dodawać teksty do katalogów płatnych jak i darmowych. Będzie to zależało tylko i wyłącznie od nas samych.