Dietetyk Katowice

Zbilansowana dieta, a w konsekwencji dostarczanie odpowiednich składników odżywczych do naszego organizmu jest bardzo ważne do jego właściwego działania. Dzięki temu właśnie prawidłowo się rozwijamy, a przede wszystkim dobrze funkcjonujemy. Poza tym czujemy się na co dzień świetnie, a także mamy bardzo dobre samopoczucie. Tak ważne jest dlatego, aby przywiązywać wagę do tego co jemy. Nauka, która dokładnie opisuje zasady prawidłowego i racjonalnego żywienia jest dietetyka.
Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości w naszej przemianie materii lub gdy zaczną odkładać się nam dodatkowe kilogramy warto z tego typu problemami udać się do dietetyka. On bowiem zajmuje się właśnie oddziaływaniem żywności i żywienia na nasze zdrowie. Bada również rolę poszczególnych składników pokarmowych na pracę narządów oraz różnych układów całego organizmu.
Uczy swoich pacjentów zasad zdrowego odżywiania. Dla tych z przeróżnymi chorobami, a także z nadwagą oraz otyłością opracowuje specjalne diety służące utrzymaniu zdrowia oraz daje konkretne zalecenia w tym kierunku. Można bowiem pokusić się o stwierdzenie, że otyłość skraca nasze życie. Otyli ludzie mają dużo większe skłonności do miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia oraz chorób serca. Tak ważne jest dlatego odpowiednie odżywianie.
Jeśli trzeba zaleca również odpowiednie badania, dzięki którym jest w stanie wskazać zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego odżywiania. Prawidłowa dieta powinna bowiem zawierać zarówno białka, tłuszcze jak i węglowodany. To one dostarczają organizmowi niezbędne wartości odżywcze. Dzięki nim właśnie nasz organizm rozwija się, produkuje energię oraz regeneruje się.
Nie warto więc odkładać wizyty u dietetyka na później. Wspaniały dietetyk Katowice pracuje w Klinice Zdrowia i Urody DUO MEDICA. Między innymi stwarza programy odchudzające w otyłości, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Pomaga zredukować masę ciała u osób aktywnie fizycznych, prowadzi diety dla kobiet ciężarnych oraz karmiących, a także dla pacjentów chorych. Jeśli więc potrzebujesz porady dietetyka odwiedź Klinikę DUO MEDICA.