Gdzie najlepiej zeskanować stare slajdy?

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modnym w tamtych czasach sposobem na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej ogromną konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo prostszym rozwiązaniem, a po za tym miał bardziej przystępną cenę. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta wideo była dedykowana w głównej mierze do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało bardzo dużo wypożyczalni z kasetami tego typu, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ilością znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a zwłaszcza prostsze rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się znacznie bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Dzięki nowym możliwościom zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety wciąż bardzo dużo osób ma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które mogą być odtwarzane wyłącznie za pomocą magnetowidu. W dodatku dzisiejsze, nowoczesne telewizory nie są już w stanie współpracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartości tego typu kaset, a na wielu z nich utrwalone są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co w takim razie najlepiej zrobić?
Na szczęście nie musimy się tym przejmować. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo firm zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które stosujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zapisane na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie poprawi to jakości zapisanych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej stosowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających stosowną wiedzę, niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to bardzo trudne działanie. Jednak opłaca się powierzyć je zawodowcom w tej branży. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają także w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim bardzo małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.