Idealny grzejnik do Twojej łazienki

Grzejnik, to bardzo istotny element wyposażenia łazienki. Spełniać on ma co najmniej kilka funkcji. Choć może się wydawać, że jego wybór do naszej łazienki będzie bardzo prosty, jednak w rezultacie w cale tak nie jest. Otóż może nas zaskoczyć szeroka oferta tychże produktów. Dlatego dobrze jest wiedzieć jakie opcje do wyboru mamy oraz znać zalety jakie mają grzejniki łazienkowe. Oprócz funkcyjności istotny będzie na pewno również wygląd, gdyż ważne jest, aby każdy element pasował do wystroju naszej łazienki i tworzył spójną całość. Co więc możemy wybrać? Na co zwrócić uwagę chcąc kupić grzejnik do łazienki? Jakie opcje oferują nam sklepy budowlane?

Nie tylko funkcyjność, ale również design…

Grzejnik do łazienki ma być nie tylko urządzeniem, które będzie ogrzewać pomieszczenie, ale jego funkcją jest również nie mniej ważna możliwość suszenia ręczników. Dlatego też ten typ grzejników jest projektowany w ten sposób, by nie tylko zajmować niewiele miejsca w pomieszczeniu, ale też by z łatwością można było coś na nim zawiesić. Dziś możemy już zapomnieć o dużych kaloryferach żeberkowych, które dawniej „zdobiły” nasze łazienki, zajmując przy tym bardzo dużo przestrzeni. Chęć wysuszenia ręcznika nie była tak efektywna, jak na grzejnikach współczesnych, a dodatkowo taki kaloryfer był trudny do wyczyszczenia. W jego zakamarkach zbierało się bardzo dużo kurzu. Na szczęście to już przeszłość. A co najważniejsze, współczesne grzejniki łazienkowe wyglądają po prostu dobrze. Śmiało można tu mówić o prawdziwym designie. Dlatego wybierając grzejnik, będziemy starać się jak najlepiej wybrać, by swoim wyglądem doskonale pasował do wnętrza.

Grzejnik łazienkowy wodny czy elektryczny?

Istotną rzeczą jest zastanowienie się przed zakupem kaloryfera, jaki najlepiej sprawdzi się w naszej łazience. Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to klasyczny grzejnik, który podłącza się do ogrzewania centralnego. Natomiast druga to elektryczny, który można bezpośrednio podpiąć do źródła prądu i używać w taki sam sposób, jak klasyczny wodny.

Z jakiego materiału mogą być wykonane grzejniki łazienkowe?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Wiemy już też jakie funkcje ma spełniać kaloryfer do łazienki oraz jakie są możliwe rodzaje podłączenia. Z jakiego natomiast tworzywa może być wykonany? Do wyboru mamy trzy materiały i są to:

– grzejnik stalowy

– grzejnik aluminiowy

– grzejnik żeliwny

Wśród grzejników stalowych występuje największa liczba odznaczających się dużą estetyką. Występują w różnych rozmiarach i mają dużą moc. Szybko się nagrzewają i wolno oddają ciepło. Grzejnik aluminiowy jest tańszy od stalowego, ale co za tym idzie mniej odporny na uszkodzenia. Natomiast grzejniki żeliwne są raczej kojarzone z kaloryferami żeberkowymi. Najczęściej wybiera się grzejniki drabinkowe. Najlepiej zainwestować w stalowy, wybrać rozmiar, kształt i kolor, tak by urządzenie to jak najlepiej pasowało do wystroju naszej łazienki. W końcu domowa łazienka, to nasze małe SPA, miejsce gdzie możemy odpocząć po ciężkim dniu pełnym pracy.