Wieszaki bezpośrednie es – postaw na jakość i wygodę

Wieszaki bezpośrednie es to wysoce unikatowe produkty, które są powszechnie wykorzystywane do zabudowy poddasza. Jest to rozwiązanie, które m.in. umożliwia bezproblemowy montaż profili w konstrukcjach ściennych, jak również szalenie popularnych w ostatnim czasie podwieszanych sufitów. Czym kierować się podczas wyboru wieszaków bezpośrednich es? W jakich  rozmiarach możemy odnaleźć produkty? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Wieszaki bezpośrednie es i ich charakterystyka

Wieszaki wykonane są z trwałej i odpornej na różnorodne korozję blachy stalowej. Co więcej, by stalowa blacha była jeszcze bardziej wytrzymała, dodatkowo została obustronnie ocynkowana elektrolitycznie.

Jaka jest główna rola wieszaków bezpośrednich es w tworzeniu różnorodnych konstrukcji? Przede wszystkim dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wieszaków, znacznie ograniczamy wpływ odkształceń konstrukcji dachowej na obudowę. 

Wieszaki umieszcza się w spodniej bądź bocznej części więźby lub stropu masywnego. Typ wieszaków bezpośrednich es przeznaczony jest przede wszystkim do powierzchni pionowych. 

Jak prawidłowo wybrać wieszak bezpośredni es do tworzonej konstrukcji? 

Aby dokonać prawidłowego wyboru wieszaka bezpośredniego es to konkretnej konstrukcji, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę:

– jego rozmiar,

– rodzaj prac,

– miejsce konstrukcji,

– parametry danego produktu,

– klasę nośności.

Szeroki wybór produktów pozwala na doskonałe dopasowanie konkretnych modeli wieszaków bezpośrednich es do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników. 

Im wyższa klasa nośności, tym większy ciężar wieszaki są w stanie udźwignąć. Niebagatelne znacznie ma także rozmiar produktów. Najbardziej popularnym i uniwersalnym jest wieszak ES 60/125 oraz ES 60/300 czy ES 60/175. Jednak rozpiętość rozmiarów jest bardzo duża, od 70mm aż do 300mm. Warto zaznaczyć, że dobrze dobrany wieszak bezpośredni es stanowi gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najważniejszych elementów całego przedsięwzięcia. 

Korzyści wynikające z zastosowania wieszaków bezpośrednich es.

Wieszaki bezpośrednie es są perfekcyjnym rozwiązaniem dla osób przeprowadzających remont, czy urządzający własne, przytulne poddasze. Decyzja o montażu sufitu podwieszanego sprawi, że dane pomieszczenie nabierze unikatowego charakteru i wyrazu. By jednak sufit nie stanowił dla użytkowników zagrożenia, musi być pewną, trwałą i solidną konstrukcją, co gwarantują wieszaki bezpośrednie es.