Jak dobierany jest trening personalny?

O zbawiennym wpływie trenera personalnego na naszą kondycję oraz stan naszego zdrowia, z pewnością słyszał każdy z was. Niestety, nie zawsze wiemy jak właściwie taka współpraca wygląda i na czym się ona opiera. Wiele osób zakłada, że trening personalny Wrocław, to tylko i wyłącznie drakońskie ćwiczenia wykonywane na siłowni najlepiej codziennie. Nic bardziej mylnego! Trener personalny dobiera plan treningowy przy uwzględnieniu różnego rodzaju czynników indywidualnych, w tym także ogólnego stanu naszej kondycji. Nikt nikomu nie będzie kazał od razu biegać maratonów. Co jeszcze jednak warto wiedzieć, na temat tego jak wygląda współpraca z trenerem personalnym oraz jakie efekty można dzięki niej osiągnąć? Sprawdźmy. 

Jakie ćwiczenia wchodzą w skład indywidualnego treningu?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju ćwiczenia mogą pojawić się w naszym indywidualnie dopasowanym planie treningowym. To tak naprawdę zależne jest od tego, na czym chcemy się najbardziej skupić. Wiadomo bowiem, że niektóre ćwiczenia bardziej wzmacniają mięśnie brzucha, inne ud, a jeszcze inne wpływają na ogólny wygląd naszej sylwetki. Tym samym ćwiczenia, które znajdą się w naszym planie treningowym, będą obejmowały swoim zakresem to, na czego poprawię zależy nam najbardziej. Oczywiście należy także podkreślić, że dobry trener personalny z pewnością zwróci także uwagę na ogólny wygląd sylwetki i takie ćwiczenia też się tam znajdą. Jeśli jednak w pierwszej kolejności chcemy na przykład zniwelować nieestetycznie wyglądającą „oponkę”, musimy liczyć się z tym, że zdecydowana większość ćwiczeń będzie się koncentrować właśnie na mięśniach brzucha. Ważne jest także to, że dobry trener personalny nie dobierze ćwiczeń do naszego planu w taki sposób, aby ich wykonywanie w jakikolwiek sposób zagrażało naszemu życiu lub zdrowiu. 

Czy treningi personalne przynoszą rezultaty?

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną kwestią jest to, czy treningi z pomocą trenera personalnego rzeczywiście przynoszą realne rezultaty. Jak się okazuje, bardzo dużo osób, które skorzystały z takiej profesjonalnej pomocy, może pochwalić się piękną i zdrowo wyglądającą sylwetką. Wiele z nich podkreśla także, że właśnie dzięki pomocy trenera personalnego wyeliminowały one ze swojego jadłospisu produkty, które realnie im szkodzą. Oczywiście nikt tu nie mówi o unikaniu za wszelką cenę słonych przekąsek czy słodyczy. We wszystkim jednak należy zachować umiar, a także mieć świadomość, jak dużo kalorii posiada taka przekąska i, że te kalorie, tak czy inaczej, zostają w naszym organizmie. Tym samym, nie jest żadną zbrodnią zjedzenie garstki chipsów czy niewielkiej ilości słonych orzeszków. Należy jednak pamiętać, że nadużywanie oraz zbyt częste sięganie po takie przekąski, może zniwelować całą pracę, którą wykonaliśmy z pomocą trenera personalnego.