Jaka moc drzemie w kartach Tarota?

Pewna tarocistka kiedyś powiedziała, że biorąc do ręki karty Tarota, czuje, że ukryta jest w nich wielka tajemnica, moc, coś bezgranicznego. Wiedza nie z tego świata trudna do ogarnięcia ludzkim umysłem.

Co więc sprawia, że dają takie właśnie odczucia?

Być może inspirujące malunki charakterystycznych postaci? Co chce nam powiedzieć wyciągnięta rano jedna karta Wielkich Arkanów? Jaki dzień nas czeka? Ostrzeże przed niemiłymi niespodziankami?

Śmierć niosąca kosę, mądra i dojrzała Cesarzowa, małpy bawiące się na Kole Fortuny czy stary mędrzec z latarnią zwany Pustelnikiem? To tylko niektóre karty znajdujące się w talii Wielkich Kart Arkana. Ewidentnie niosą ze sobą jakieś przesłanie, a podobno miały być to karty stworzone wyłącznie do zabawy. Co więc miał na myśli ich autor? Być może jakieś nadprzyrodzone istotny dały im wskazówki?

Każda z tych kart jest inna, każda więc posiada inne przesłanie i siłę, która emanuje z wyjątkowych rysunków i symboliki. W zależności od pytania są zwierciadłem umysłu oraz duszy pytającego. Są również wyrazem jego dążeń do pojęcia i zrozumienia otaczającego nas świata. Jaką więc umiejętność trzeba posiadać, aby potrafić odczytać to co karty chcą nam powiedzieć.

Przez osoby mocno wierzące w Boga karty Tarota nazywane są „biblią szatana”. Samo zadawanie się już z kartami jest uważane przez nich za omotanie przez szatana i złe duchy, a przez to odwrócenie się od Boga. Wynika to przede wszystkim ze zdumiewających umiejętności interpretowania przez nie pewnych sytuacji i przewidywania przyszłości. Być może Ci ludzie sami nie potrafią ogarnąć umysłem, jak karty Tarota potrafią odpowiedzieć w zaskakujący sposób na nasze niektóre pytania. Niezależnie czy pytamy o finanse, karierę czy interesuje nas prosty tarot tak nie. Jednak najczęściej chcemy dowiedzieć się co ma nam do powiedzenia tarot miłości. Jest to bowiem najważniejsza sfera naszego życia. Ukochana i życzliwa osoba obok, do której w każdej chwili można się przytulić i opowiedzieć o swoich problemach sprawi, że pozostałe trudy naszego życia dużo łatwiej wspólnie pokonać.