Ubezpieczenie turystyczne Generali – z myślą o wyprawie

Wybierając się w podróż, warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym – niezależnie od tego jak długa i jak daleka będzie to wyprawa. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zdarzeń losowych może nam się przytrafić podczas dokładnie zaplanowanego urlopu, wakacji czy wypadu. Ubezpieczenie turystyczne Generali oferuje szeroki zakres ochrony, dzięki czemu mamy pewność, że w przypadku niesprzyjających okoliczności nie pozostaniemy z problemem sami. Jeśli w podróż wybieramy się własnym samochodem, warto wykupić usługę assistance, dzięki której w przypadku awarii auta, otrzymamy niezbędną pomoc – naprawę, holowanie lub samochód zastępczy. Assistance, w zależności od wariantu, może obejmować także pomoc specjalistów – tłumaczy, mechaników czy prawników. Szczególnie pomocne jest to w sytuacji przebywania na terytorium obcego państwa, gdy nie znamy miejscowego języka.

Ubezpieczenie turystyczne Generali

Niekiedy zdarza się, że podczas wymarzonej podróży stajemy się ofiarą przestępstwa. Wiadomo – najczęściej myślimy, że „to raczej spotyka innych – nie mnie”. Rzeczywistość bywa jednak bezwzględna i coraz częściej słyszymy o skradzionych laptopach, smartfonach, aparatach fotograficznych. Stajemy się łatwiejszym celem dla złodziej, gdy podróżujemy z dziećmi. Najmłodsi bardzo często nie są na tyle spostrzegawczy, aby wyczuć zagrożenie, przez co stają się łatwym celem dla przestępcy. Takie nieprzyjemne zdarzenie możemy przejść jednak stosunkowo bezstresowo, gdy mamy polisę Generali. Ubezpieczyciel zapewni zwrot kosztów sprzętu, dzięki czemu nasz portfel nie ucierpi.

Pozostając w temacie podróżujących pociech, warto wspomnieć o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Dzieci w ferworze podróży i zabawy potrafią nieźle narozrabiać: zarysować komuś samochód, spowodować szkodę w restauracji czy zbić szybę w hotelu. Sami też bywamy nieostrożni: lubimy ryzyko podczas narciarskich eskapad, co niekiedy kończy się np. zniszczeniem czyjegoś mienia (nart, snowboardu czy kombinezonu). Gdy jest to sprzęt kosztowny, sytuacja staje się niezwykle stresująca, dlatego ubezpieczenie turystyczne bywa wówczas skutecznym rozwiązaniem.

Dowiedz się więcej tutaj:  https://ubezpieczenieturystyczne.online/