Jaki wybrać bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk?

Dyspensery i dozowniki bezdotykowe do środków dezynfekcyjnych, sanityzujących, antyseptycznych, antybakteryjnych do miejsc publicznych, instalowane są w miejscach publicznych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i zarazków w zatłoczonych miejscach.

Dlaczego dystrybutory bezdotykowe powinny być instalowane w miejscach publicznych

Obecnie istnieje wiele wirusów, które wywołują choroby zakaźne. Do największej liczby zakażeń dochodzi w zatłoczonych miejscach, takich jak centra biznesowe i handlowe, kina, kawiarnie, restauracje, dworce kolejowe, lotniska, szpitale i inne miejsca publiczne. Nie można przewidzieć, jakie będą skutki infekcji, ponieważ organizm każdego człowieka inaczej reaguje na choroby. Przedtem należy podjąć środki ostrożności.

Pierwszym środkiem zapobiegającym zakażeniu jest regularne mycie rąk i stosowanie środków antyseptycznych lub antybakteryjnych, które są zainstalowane w miejscach o dużej przepustowości.

Zalecenia inspektora sanitarnego w sprawie środków zapobiegawczych przeciwko zakażeniom koronawirusem (COVID-19)

Po pierwsze, zachęca się pracodawców do zapewnienia dozowników bezdotykowych:

– przy wejściu pracowników do organizacji (przedsiębiorstwa) – możliwość traktowania rąk przeznaczonymi do tego celu środkami antyseptycznymi do skóry (w tym za pomocą zainstalowanych dozowników antyseptycznych) z ustanowieniem kontroli nad przestrzeganiem tej procedury higienicznej.

Jaka jest różnica między środkiem antyseptycznym a dezynfekującym?

  • Antyseptyki to środki zabijające na skórze zarazki, wirusy i grzyby. Są one stosowane do leczenia skóry rąk, przedmiotów osobistych i zawodowych.
  • Środki dezynfekujące – środki czyszczące do użytku osobistego i zawodowego, pomieszczeń i urządzeń, które zabijają zarazki, wirusy i grzyby.

Dla ułatwienia użytkowania w miejscach publicznych instalowane są dozowniki, których rodzaj zależy od obszaru i miejsca użytkowania.

Rodzaje dozowników środków antyseptycznych

Istnieją 3 rodzaje: Dozowniki porcjowe (przyciskowe), łokciowe i bezdotykowe (dozowniki antyseptyczne).

  • Ciśnieniowe dozowniki partiami są skuteczne, gdy są używane przez niewielką liczbę osób. Są one niedrogie.
  • Dozowniki łokciowe są powszechne w placówkach medycznych i opieki zdrowotnej, ponieważ środek antyseptyczny jest wydawany poprzez naciśnięcie dźwigni łokciem, a nie poprzez dotknięcie gałki dłonią.
  • Bezdotykowe (wrażliwe na dotyk) dozowniki antyseptyczne są najbezpieczniejszym rodzajem dozowników, w których wystarczy umieścić ręce pod czujnikiem podczerwieni, aby otrzymać odpowiednią ilość środka antyseptycznego. Dozowniki mogą być stosowane w absolutnie wszystkich miejscach: w miejscach publicznych, placówkach medycznych, centrach handlowych, instytucjach edukacyjnych, biurach, do użytku domowego, itp.

Jak zapewnić maksymalną ochronę

Wybierz dozowniki, które są odpowiednie dla Twojego typu organizacji. Należy stosować dodatkowe wyposażenie, aby zminimalizować kontakt człowieka z powierzchniami, takie jak dotykowe urządzenia spłukujące, bezdotykowe baterie, dozowniki mydła i suszarki do rąk.