LoMag – prosty program do fakturowania

Będąc właścicielem własnej firmy pragniemy, aby była on zarządzana jak najefektywniej, oszczędzając nie tylko pieniądze ale i czas, jednocześnie maksymalizując zyski. Dużą część czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na rozwijanie firmy tracimy na tak zwaną „robotę papierkową”, będącą niestety nieodzownym elementem prowadzenia własnej firmy. Wiele obecnie funkcjonujących właścicieli przedsiębiorstw tworzy dokumentację wypisując ręcznie rachunki, WZ, faktury i inne dokumenty. Ciągłe przepisywanie danych kontrahentów, czy wpisywanie nazw produktów na kilkudziesięciu fakturach miesięcznie zajmuje ogromną ilość czasu. Istnieją jednak sposoby, aby tę pracę udogodnić i sprawić, aby była o wiele szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza. Jednym z takich sposobów jest wyposażenie własnego przedsiębiorstwa w program do faktur LoMag. To niezwykle wydajny niezawodny i wielopłaszczyznowy program. Działa sprawnie i bezproblemowo, a oszczędzając czas zapewnia firmie przewagę nad konkurencją. Jest to oprogramowanie intuicyjne i bardzo proste w obsłudze. Oferuje kompleksową obsługę sprzedaży z systemem zarządzania fakturami, paragonami oraz rozliczeniami płatności. Priorytetowym zadaniem programu jest zmodernizowanie komunikacji w firmie i poprawa jakości obsługi klientów. Zapewnia ono ciągłą pracę w sieci lokalnej i umożliwia pracę przez Internet, a to wszystko dzięki temu, że opiera się na profesjonalnej bazie Microsoft SQL Server. Program obsługuje również czytniki kodów kreskowych, urządzenia fiskalne i kolektory danych, co pozwala zaoszczędzić czas i wykluczyć czynnik błędu ludzkiego. Aby móc bezustannie monitorować i zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, program do fakturowania i magazynowania posiada, zintegrowaną z bazą LoMag, aplikację na system Android. Moduł do obsługi magazynu umożliwia automatyczne wytwarzanie dokumentów magazynowych, prowadzenie gospodarki magazynowej zarówno w ujęciu ilościowym jak i wartościowym, a także kreowanie etykiet logistycznych i pełną obsługę kodów kreskowych. Program do wystawiania faktur LoMag jest wyposażony w moduł usprawniający współpracę z klientami.

Gwarantuje pełną obsługę zamówień odebranych od odbiorców oraz kierowanych do dostawców wraz z możliwością projektowania ofert. Program do faktur z magazynem daje również możliwość dokonania analizy zapotrzebowania w oparciu o zamówienia, automatyczne tworzenie dokumentacji magazynowej oraz ustalanie dostaw. Aby ułatwić fakturowanie program posiada gotowe szablony faktur w języku angielskim i rosyjskim. Dodatkowo obsługuje wszystkie waluty, a także pobiera automatycznie ich kursy z NBP. System pozwala na tworzenie faktury proforma, a po uiszczeniu przez zamawiającego wpłaty, za pomocą jednego kliknięcia można ją zmienić w fakturę ostateczną, dodatkowo generując dokument WZ. LoMag to niewątpliwie bardzo prosty program do fakturowania, pozwalający jego użytkownikowi zarządzać różnymi rodzajami faktur. Nie tylko niezależnie definiuje stawki VAT, ale umożliwia rozliczenie podatku VAT w innej walucie niż wybrana na fakturze sprzedaży. Wystawienie faktury to nie zawsze ostateczne zakończenie transakcji. Często zdarza się, że dane transakcji wymagają poprawy lub klient decyduje się na zwrotu towaru. Program do wystawiania faktur ułatwi wprowadzenie poprawek i skorygowanie wszelkich nieprawidłowości. Ponadto automatycznie wygeneruje korektę WZ, aby stan magazynu był zgodny. Program do fv LoMag automatyczne pobiera obowiązujące dane kontrahenta z Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie NIP, umożliwia zdefiniowanie własnych pól opisujących klientów, towary i faktury VAT. Program posiada wizualny edytor szablonów do projektowania wszystkich rodzajów dokumentów w dowolnym języku, tworzący faktury z LOGO, zdjęciami i kodami kreskowymi, dający możliwość importu danych z Excela i plików tekstowych.

Pełna integracja z innymi modułami LoMag pozwala na monitorowanie relacji między dokumentami, a także konfigurowanie raportów według własnych filtrów i wysyłanie danych z tabel do Excela. Ten program do pisania faktura jest nieoceniony z uwagi na znaczną ilość zalet. Oprócz tych wymienionych wyżej należą do nich: możliwość importu istniejących danych (towary, stany, kontrahenci, ..) z plików CSV, XLS, TXT, XLSX oraz konfigurowalne wydruki etykiet z kodami kreskowymi dla towarów: EAN, CODE 128, QR Code. Niezwykle istotna biorąc pod uwagę obsługę programu jest jego intuicyjność w tworzeniu własnych wydruków dla wszelkich dokumentów oraz możliwość wykorzystania danych z bazy jak i z komputera. LoMag obsługuje także format PDF, automatycznie wysyła dokumenty na email klienta, a także daje możliwość kontrolowania płatności na podstawie dokumentacji kasowej. Program daje możliwość konfiguracji alarmów dla wybranych danych, jak również na dostosowanie wyglądu raportów i innych dokumentów do własnych potrzeb. Oprogramowanie LoMag daje użytkownikowi nieograniczone możliwości, co usatysfakcjonuje najbardziej wymagających klientów. Sprawi, że firma będzie wydajna i umożliwia zarządzanie dokumentami za pomocą telefonu komórkowego. Warto w niego zainwestować i wyprzedzić konkurencję.