Lombard Jarocin – pożyczki pod zastaw

Kiedy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się jednak, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać mnóstwo formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty dotyczące naszych zarobków. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu bardzo często bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje na przykład do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam chociażby kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
Poza tym w przeciwieństwie do banków nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Mnóstwo osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie wie nawet jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Zazwyczaj są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy cenna biżuteria. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki także się zdarzają. Bez względu na to co zamierzamy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik uzna, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje też i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ustala tym samym kwotę udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Nie zapominajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. W związku z tym w różnych punktach możemy mieć udzielony kredyt na innych zasadach oraz określony przedmiot może zostać wyceniony również na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które natychmiast potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy zadłużenia w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma również wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i pilnie potrzebujecie dodatkowej gotówki, atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Nie wiecie gdzie dokładnie się on mieści? Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie we właściwe miejsce.