Regeneracja tylnej belki skrętnej w Citroenie

Elementem montowanym wyłącznie we francuskich autach jest charakterystyczne dla nich zawieszenie. Mowa o tak zwanej tylnej belce skrętnej. Możemy ją spotkać w samochodach marki Peugeot, Renault czy Citroen. Wiele osób błędnie uważa, że jest to w razie uszkodzenia bardzo kosztowny wydatek, jednak to nieprawda. Widocznie trafili na mechanika, który preferował wymianę całego tylnego zawieszanie, aby nie bawić się w rozbieranie całego elementu. Mogło to również wynikać z jego niewiedzy, dlatego namawiał klientów na zainwestowanie w całe nowe zawieszenie. W dodatku okazuje się, że wielu z nich zamawia tanie chińskie podróbki, które nie mają niestety tak długiej żywotności jak oryginalne zawieszenie. Co oznacza, że problem dość szybko powróci.
Poza tym do wymiany mogło kwalifikować się wyłącznie łożysko, wahacz czy inny element uszczelniający główną belkę tego zawieszenia, a naprawa mogła kosztować dużo mniej. Belka ta pełni bowiem bardzo istotną rolę w aucie, odpowiada za zawieszenie tylnych kół, dlatego tak ważne jest, aby nie dostała się do jej wnętrza woda i w konsekwencji nie zniszczyła jej korozja. Regeneracja czy naprawa dokonana w porę jest tutaj kluczowa, jej brak może mieć bowiem bardzo negatywne konsekwencje. Mowa tutaj na przykład o zaburzeniu geometrii kół.
Charakterystycznym objawem uszkodzenia tego elementu jest piszczenie, trzeszczenie czy pukanie w tylnej części auta. Jeśli chcemy, aby element ten został szybko i sprawnie zregenerowany nie udajmy się do pierwszego lepszego mechanika, który od razu zaoferuje nam wymianę całego tylnego zawieszenia. Niezależnie więc czy uszkodzeniu ulegnie tylna belka Citroen, Peugeot czy Renault bez zastanowienia udajcie się do warsztatu Szmytek Robert Szmytkowski z Piły. Posiada bowiem olbrzymie doświadczenie w tym temacie. Regeneracją oraz naprawą tego elementu we wszystkich francuskich autach zajmuje się bowiem już od 1993 roku. O jego profesjonalizmie świadczy z pewnością również fakt, że klienci z całej Polski przyjeżdżają właśnie tutaj, aby zregenerować tylną belkę w swoim francuskim aucie.