Na czym polega zabieg ujędrniania skóry?

Jędrna i gładka skóra, to marzenie każdej kobiety. Coraz częściej też klientami gabinetów kosmetycznych stają się mężczyźni. Oni także umawiają się na zabieg który w nazywany jest ujędrnianiem skóry. Na czym jednak polega ujędrnianie skóry w gabinecie kosmetologicznym? O czym trzeba pamiętać kiedy go wybieramy? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Ujędrnianie skóry – jak jest wykonywane?

Zanim przejdziemy do szczegółów związanych z wykonywaniem zabiegu ujędrniania skóry, warto odpowiedzieć sobie na jedno pytanie które brzmi: W jaki sposób przeprowadzany jest ten zabieg? Najczęściej zabieg wykonywany jest za pomocą różnego rodzaju laserów. Technologia ta pozwala na nieinwazyjne ujędrnienie skóry i tym samym poprawienie jej wyglądu. Co więcej, laserowe ujędrnianie skóry pozwala na osiągnięcie bardzo szybko pożądanych rezultatów. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że właśnie ten sposób wybierany jest przez klientów najczęściej. 

Innym sposobem ujędrniania skóry, jest wykonywanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Ten zabieg także jest bezbolesny, jednak polega na wykonywaniu nakłuć za pomocą bardzo cienkich igieł. Klienci gabinetów  kosmetologicznych mają zatem pełną dowolność jeśli chodzi o sposób wykonania zabiegu ujędrniania skóry.

Jak długo trwa zabieg ujędrniania skóry?

Bardzo istotną kwestią, kiedy mówimy o zabiegu ujędrniania skóry, jest czas jego trwania. Tutaj także mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Zabieg ten nie trwa dłużej, niż kilkanaście minut. Dotyczy to zarówno ujędrniania skóry za pomocą laserów jak również radiofrekwencji mikroigłowej. W przypadku obu rodzajów zabiegu, efekty widoczne są już po pierwszym z nich. Jednakże dla pełnego rezultatu, warto jest powtórzyć go kilka razy. Zawsze częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie z klientem a pod uwagę brane są najważniejsze czynniki, w tym przede wszystkim to jakie rezultaty dał pierwszy zabieg.