Profesjonalne usuwanie korników

Wielu z nas marzy o budowie domu z drewna przypominającego przyjazną i klimatyczną góralską chatę i wielu tę wizję z rozmachem realizuje. Po ukończeniu budowy dom wypełnia się drewnianymi meblami i dekoracjami stając się wymarzonym miejscem zamieszkania dla rodziny i szkodników żerujących i rozmnażających się w drewnie. Mieszkańcy domu z reguły nie zdają sobie sprawy z obecności tych nieproszonych gości. O ich działaniach dowiadują się zwykle po dłuższym czasie, po zaobserwowaniu w meblach i belkach stropu małych, okrągłych otworków, z  których wysypuje się beżowy proszek. Korniki, bo o nich mowa, to popularne określenie kilku gatunków owadów bytujących w drewnie przetworzonym. Są one przyczyną bardzo rozległych uszkodzeń drewnianych konstrukcji budynków, zwłaszcza belek sufitowych, podłóg drewnianych i słupów podporowych. Niszczą również meble i wszelką galanterię drewnianą. Wynikiem ich żerowania jest utrata przez drewno konstrukcyjne wszystkich właściwości, a jego wnętrze doprowadzają do konsystencji proszku. Często zdarza się, że obecność tych szkodników wykrywa się  dopiero przy przeglądzie technicznym stanu domu. Korniki w belkach dachowych i innych elementach konstrukcyjnych budynku bardzo trudno zwalczyć samemu. Obowiązkowo należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy świadczą tego typu usługi. Jedną z firm trudniących się fachowym usuwaniem korników jest firma DREVPOL z Mińska Mazowieckiego. Korniki na poddaszu, w podłodze czy ścianach nie stanowią problemu dla fachowców z firmy DREVPOL. Stosowane przez nich zabiegi to: iniekcja ciśnieniowa, metoda Veloxy i fumigacja, czyli gazowanie domu lub jego elementów.


Iniekcja ciśnieniowa belek dachowych i krokwi to zabieg polegający na nawierceniu w zaatakowanym drewnie określonej liczby otworów i wprowadzeniu do nich insektycydów. Środek na korniki w belkach jest wprowadzany do otworów za pomocą technologii podciśnieniowej. Iniekcję ciśnieniową stosuje się zwykle do elementów dachu.

Metoda Veloxy znajduje zastosowanie tylko w stosunku do mniejszych obiektów i przedmiotów. Polega ona na umieszczeniu w konstrukcji gazoszczelnej przedmiotów zaatakowanych przez korniki. Zwalczanie ich odbywa się przez powolne usuwanie tlenu i zastępowanie go azotem na około 3-4 tygodnie. Tą metodą usuwa się insekty z drzwi, mebli itp.

Fumigacja czyli gazowanie domu, poddasza czy dachu poprzedzona jest przygotowaniem budynku poprzez uszczelnienie go specjalną gazoszczelną folią. Następnie na czas od 7 do 14 dni wprowadza się do jego wnętrza gaz interaktywny. Po wytruciu szkodników obiekt poddaje się wietrzeniu i kontrolnym pomiarom stężeń. Technikę tę wykorzystuje się do dużych obiektów jak budynki, dachy, kościoły itp.

Niezależnie od wybranej metody, wszelkie prace i konkretne etapy są nadzorowane przez specjalistów posiadających kwalifikacje wymagane przepisami prawa oraz długoletnią praktykę. Z usług firmy korzystają muzea, parafie, jednostki administracji publicznej, a także klienci indywidualni z terenu całej Polski.

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się jak zwalczyć korniki w belkach, podłodze, czy dachu, nie zastanawiaj się dłużej. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzetelnej i kompetentnej firmy DREVPOL.