Jak poradzić sobie z suchym uciążliwym kaszlem?

Jednym z pierwszych objawów przeziębienia, jest pojawiający się uciążliwy, suchy kaszel. Utrudnia on funkcjonowanie zarówno w dzień, jak i w nocy. Oczywiście, kiedy tylko zauważymy, że coś z naszym zdrowiem jest bardzo nie tak, koniecznie należy umówić się na wizytę do lekarza. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie od razu pojechać do przychodni? W naszym niniejszym artykule przedstawimy najskuteczniejsze domowe sposoby na poradzenie sobie z uciążliwym, suchym kaszlem.

Miód gryczany – poznaj jego właściwości

Nie od dziś wiadomo, że miód posiada wiele właściwości zdrowotnych. Zarówno miód lipowy, wielokwiatowy jak i gryczany, bardzo często stosowany jest w przypadku radzenia sobie z różnego rodzaju infekcjami. Ten ostatni, miód gryczany, jest doskonałym  remedium, na poradzenie sobie z suchym kaszlem. Przede wszystkim działa on łagodząco, a także nawilża błony śluzowe górnych dróg oddechowych. Nie jest to jednak jedyny medykament, który znajdziemy w naszym domu, a który będzie skuteczny w radzeniu sobie z suchym kaszlem.

Przyprawy – niezwykle skuteczne na suchy kaszel

Niewiele osób wie, że bardzo dobrym sposobem na poradzenie sobie z suchym kaszlem, jest majeranek. Majeranek, jest jedną z podstawowych przypraw, która zawsze znajduje się w naszej kuchni. Wystarczy że wykonamy napar, do którego dodamy majeranku i będziemy go wdychać. W tym celu dobrze jest wlać majeranek z gorącą wodą na przykład do miski, a następnie pochylić się nad nią i nakryć ręcznikiem lub kocem. Takie inhalacje z pewnością udrożnią nasze górne drogi oddechowe i pozwolą przynajmniej na chwilę zapomnieć o uciążliwym, suchym kaszlu. Bardzo dobrze działa także na nasze górne drogi oddechowe tymianek – wiele syropów na kaszel jest wykonane właśnie na  bazie tymianku. Również prawoślaz czy podbiał mogą być bardzo skuteczne w radzeniu sobie z suchym kaszlem.

Nie zapominajmy jednak o tym, że suchy kaszel to jedna to jeden z pierwszych objawów bardzo poważnych chorób. Dlatego też, poza stosowaniem domowych sposobów na zniwelowanie intensywności suchego kaszlu, koniecznie powinniśmy się umówić do lekarza.

Więcej dowiesz się na: https://republikawiedzy.pl