Tartak Halama – odpowiednio zaimpregnowane drzewo

Współcześnie przyglądając się wielu rozpoczętym już budowom na skraju miast, a czasami nawet na naprawdę cichej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko chodzi tutaj o trend, ponieważ i tak obecnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób chce dostosować się też do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się głównie ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówi mnóstwo ludzi, dom z drewna jest w stanie wytrzymać wiele długich lat.
Jednak decydując się na tego typu budynek, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko szczegółowo zaplanować, a przede wszystkim zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Bardzo dużo osób twierdzi bowiem, że każde drewno jest do tego odpowiednie, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Głównie więc wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu bardzo atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie powinniśmy udać się po pierwszorzędne i odpowiednio zaimpregnowane drzewo? Jaki tartak zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
W pierwszej kolejności warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on nieopodal Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to firma rodzinna niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. W związku z tym zajmują się wyłącznie przerobem drewna wielkowymiarowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
Poza tym wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno wykorzystywane w Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których pozyskiwane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest potwierdzone certyfikatem FSC.
Tartak Halama swoje usługi kieruje nie tylko do klientów z Gostynina i okolic. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą udać się tam po drewniane elementy wielkogabarytowe niezbędne na przykład do budowy dachu. Posiadają też własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten specjalizuje się jednak w produkcji więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują także ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a na pewno do nich traficie.

Artykuł na podstawie: http://tartak-halama.pl/