Z pomocą wykwalifikowanej pielęgniarki chory może otrzymać kroplówkę w domu

Lista schorzeń, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to zazwyczaj ogromne wyzwanie i niekiedy wiąże się z reorganizacją całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem określonej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy, którzy są pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy za pomocą kroplówki podawane są jedynie środki które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Wlewy kropelkowe są również podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako część stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób specjalistyczny. Nie każda kroplówka Gdynia może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane jedynie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Osoby z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to prawie bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie też ze zlokalizowaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu pacjentów wymaga w domu również podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność zawodowej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.