Idealny pensjonat w Górach Świętokrzyskich

Mnóstwo osób myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd zazwyczaj w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile niespodzianek czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to jedne z najstarszych gór w Polsce, które na dodatek mają bardzo ciekawą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przemian jakie miały miejsce przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale też i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica leżąca w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry pełne rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do opowiadań gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A kamienie znajdujące się na zboczach Łysicy były przedstawiane jako ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie trzeba nastawić się na aktywny wyjazd, jest tam bowiem bardzo dużo atrakcyjnych miejsc do obejrzenia. Oprócz spacerów po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać sekrety dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które bardzo lubią spędzać aktywnie czas wolny będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc pasuje Wam taka forma wypoczynku wystarczy jedynie znaleźć idealny pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was zadowoli to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko najważniejszych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb wczasowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Świetnie nadaje się również do wyjazdów w większym gronie. Zakwaterowanie tutaj może bowiem otrzymać nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż piętnaście pokoi do wynajęcia. W związku z tym mnóstwo osób rezerwuje je w ramach wspólnych wyjazdów integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mają możliwość wynajęcia całego terenu z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim miejscom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu wrażeń nie do zapomnienia podczas wspólnych wyjazdów firmowych. Jeśli pragniemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, super imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pensjonat agroturystyczny znajduje się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj miejsce do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Znajdują się tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które świetnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku też ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie idealnie nadaje się również do organizowania wakacji dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mają możliwość nie tylko wspaniale się bawić, ale też zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Ogromny ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do zorganizowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.