Banery wielkoformatowe, co powinniśmy o nich wiedzieć?

Wiele firm, które dopiero zakładają własną działalność słusznie planuje przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na reklamę. Zakłady, które są już na rynku, ale zależy im by ich firma była bardziej rozpoznawalna także wybierają taką ścieżkę promocji. Oczywistym jest, że zaczną od różnego rodzaju ulotek reklamowych, napisów na długopisach, teczek na dokumenty czy papierów firmowych, jednak zainwestowanie w baner zamieszczony w bardzo ruchliwym punkcie miasta może być najwłaściwszą formą reklamy. Nie tylko napędzi on firmie nowych klientów, ale z pewnością umocni też i markę.

W ostatnim czasie mnóstwo firm korzysta z reklamy outdoorowej jaką są banery reklamowe. Ich odporność na warunki atmosferyczne, trwałość oraz gigantyczne możliwości sprawiają, że nie tylko właściciele ogromnych przedsiębiorstw wykorzystują takie rozwiązania, ale także średnich, a sporadycznie nawet i małych. Banery reklamowe mogą posłużyć na przykład do oznaczenia punktu wykonywania określonej usługi, punktu sprzedaży lub po prostu być niezależną formą reklamy. Ich wielkim atutem jest możliwość umieszczania ich dosłownie wszędzie, od budynków, bloków, szyldów rusztowań po przystanki autobusowe.

Wielu małych przedsiębiorców mających ograniczony budżet na reklamę próbuje własnymi siłami stworzyć baner reklamowy. Jednak nie mając wcześniej do czynienia z takimi działaniami może okazać się to bardzo długotrwałe, a przygotowując zlecenie dla agencji reklamowej zaoszczędziliby mnóstwo z pewnością cennego dla nich czasu. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z grafiką komputerową i obrabianiem materiałów do druku zadanie to może okazać się nawet bardzo trudne.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na taką formę reklamy musimy dobrze zastanowić się gdzie powinien zostać umiejscowiony, aby jak najlepiej spełnił swoje zadanie. Jest to bardzo istotne pod wieloma względami, będziemy mogli dzięki temu już na samym początku określić jego przybliżony rozmiar. Pracując na dużych plikach graficznych szybkie określenie rozmiaru umożliwi nam w późniejszym czasie uniknąć wielu zmian, które mogłyby być niezbędne, gdy nagle okazałoby się, że wybrany przez nas układ graficzny nie pasuje do określonego formatu. Warto także zwrócić uwagę na otoczenie w jakim będzie zlokalizowany nasz baner, aby treści przez niego przekazywane jak również jego kolorystyka nie odróżniały się od niego, a odpowiednio ze sobą korespondowały.

Po dokonaniu pierwszych ustaleń dotyczących miejsca lokalizacji oraz jego rozmiaru, w następnym kroku powinniśmy dobrze zastanowić się nad jego grafiką. Bardzo ważne jest, aby miała ona element przykuwający wzrok, co spowoduje, że jak największa liczba ewentualnych klientów zwróci na niego uwagę. Musimy także pamiętać o właściwej jakości zdjęć umieszczanych na banerze, które będą wyraźne i nie będą rozmywały się na dużym formacie.

W zależności od wyniku jaki chcemy otrzymać określonym banerem reklamowym i do jakiej grupy docelowej ma być skierowany musimy stworzyć odpowiedni slogan reklamowy. Może on być związany z określonym produktem czy reklamować jedynie firmę, ale najważniejsze aby swoją szatą graficzną zwrócił uwagę osób, które go mijają. Musimy też pamiętać, aby zarazem był oryginalny, jak również estetyczny i ciekawy.

Jeśli już jesteśmy zdecydowani na projekt powinniśmy w następnym, a zarazem ostatnim kroku wybrać odpowiednią drukarnię. W internecie mamy bardzo dużo firm specjalizujących się w tego typu działalności. Nie wszystkie drukarnie mogą jednak drukować na interesującym nas formacie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto nastawić się na drukarnie online, ich zaletą jest atrakcyjniejsza cena niż ta w drukarniach tradycyjnych. Dzięki drukarni online zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również bardzo cenny czas, bowiem pozostając w domu uzyskamy ofertę online oraz w taki sam sposób odbędzie się złożenie zamówienia.

Atrakcyjną ofertę posiada Agencja Reklamowa Samart mająca swoją siedzibę w Wieliczce. Zakład ten powstał w 1992 roku i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego tworzy banery reklamowe czym zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli pojawi się taka konieczność pomaga również klientom w kreowaniu wizerunku firmy oraz wspiera ich na ile to możliwe swoimi własnymi doświadczeniami i technologią. Ich motto przewodnie to „Sukces Klienta i jego Firmy – Naszym sukcesem”.
Oprócz przywołanych powyżej banerów reklamowych, Agencja Reklamowa Samart posiada na swojej stronie szeroki wachlarz jeszcze innych ofert nadruków. Chcąc rozpowszechnić swoją firmę każdy klient znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Nadruki zrealizowane w Agencji Reklamowej Samart to kompleksowe rozwiązania. Firma tworzy bowiem całościową obsługę zaczynając od projektowania po usługi montażowe reklamy w docelowym punkcie. Agencja ta oferuje też usługi internetowe związane z wizerunkiem firmy. Jeśli klient chce świadomie wziąć udział w procesie tworzenia baneru, firma posiada na swojej stronie internetowej specjalny dział, w którym opublikowane są cenne informacje i wskazówki, które pomogą klientom w ich tworzeniu.