Czy w domu są korniki?

Zabytkowe meble w domu, drewniane schody, ramy starych obrazów, elementy konstrukcji dachu oraz eleganckie drewniane dekoracje i belki nadające klimat wystrojowi salonu, to miejsca najbardziej narażone na działanie szkodników. Okazuje się bowiem, że szkodniki nie żerują wyłącznie w żywych drzewach w lesie, ale również w takich, które zostały ścięte i przerobione na elementy konstrukcyjne czy meble.

Mimo odpowiedniej pielęgnacji drewnianych elementów nie jesteśmy w stanie całkowicie ustrzec się przed insektami. Jeśli zauważymy, że pojawiły się w naszym domu szkodniki drewna, takie jak kołatek domowy czy spuszczel pospolity musimy szybko zareagować, straty z czasem mogą być naprawdę ogromne. Zwłaszcza, gdy przyjdzie nam wymienić całą drewnianą konstrukcję dachu. Czasami okazuje się, że walka z tego typu szkodnikami nie jest wcale łatwa.

Na pomoc przychodzi nam tutaj firma Corneco.pl. Są to specjaliści w zwalczaniu szkodników drzewa. Swoje usługi świadczą na terenie całego kraju. Jak skutecznie pozbyć się korników wiedzą tylko oni. Z pewnością dobiorą nam właściwą metodę w zależności od gatunku drewna z jakiego wykonany jest konkretny element oraz od rodzaju szkodników drewna, które zagościły w naszym domu.

Wspaniałą i często stosowaną metodą jest tak zwana fumigacja. Mimo, że sposobów na walkę ze szkodnikami jest dużo, fumigacja jest stosowana w odniesieniu do całego budynku. Dzięki temu mamy pewność, że insekty nie przejdą na inny drewniany mebel, co mogłoby mieć miejsce w przypadku innej metody, stosowanej wyłącznie do jednego elementu.

Fumigacja jest często stosowana w odniesieniu do starych drewnianych kościołów, które są bardzo narażone na rozprzestrzenianie się w nich takich insektów jak kołatek domowy czy spuszczel pospolity. Dzięki niej szkodniki wraz z larwami znikną stamtąd raz na zawsze. Tak samo popularna stała się fumigacja palet eksportowych. Dzięki niej podczas długich transportów morskich czy kolejowych insekty nie wyrządzą szkód w paletach, a towar bezpiecznie dojedzie w wyznaczone miejsce.