Gramofon – jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe źródło dźwięku

W obecnych czasach, gdzie rządzi przede wszystkim muzyka odtwarzana przez Bluetooth oraz najróżniejsze programy na telefonach i tabletach, a po płyty CD sięgamy dużo rzadziej niż jeszcze parę lat temu, mamy wrażenie, że miejsce płyt winylowych oraz gramofonów jest już tylko w muzeum.
Okazuje się jednak, że dla wielu miłośników muzyki, gramofon wciąż pozostaje tym najlepszym i wyjątkowym źródłem dźwięku. Z pewnością ma tu znaczenie jego niepowtarzalne brzmienie. Twierdzą oni bowiem, że ma on duszę i ciepło. Wydaje z siebie w dodatku jedyny w swoim rodzaju, charakterystyczny dla tego sprzętu trzask.
Wszystkie te elementy spowodowały, że gramofony wracają do nas i to w wielkim stylu. Zwolennicy tego rodzaju odtwarzaczy mogą cieszyć się nie tylko starymi płytami winylowymi. Popularność gramofonów spowodowała bowiem, że współcześni artyści swoje utwory wydają coraz chętniej też w tej właśnie postaci. Dzięki czemu na rynku częściej pojawiają się nowe płyty winylowe.
Idealnie pasujące i wręcz dosłowne jest tutaj powiedzenie, że historia kołem się toczy. Gdy wraz z rozwojem technologii zaczęły pojawiać się na rynku najpierw kasety magnetofonowe, a zaraz za nimi płyty CD, mieliśmy wrażenie, że nawet gramofony z najwyższej półki będą już tylko produktami dla kolekcjonerów. Ich popularność w tym czasie bowiem drastycznie zmniejszyła się. Współcześnie jednak sprzęt ten powraca do łask, a coraz większa grupa zwolenników muzyki odkrywa na nowo zalety tego wyjątkowego urządzenia. Są także ludzie dla których gramofony analogowe od zawsze były i będą jedynym i niezastąpionym źródłem dźwięki, a odtwarzanie na nich muzyki to wręcz rytuał, który pozwala poczuć jej prawdziwego ducha.
Chcielibyście również posiadać w domu ten niezwykły sprzęt i po raz pierwszy lub na nowo odkryć jego ciepło płynące wraz z dźwiękiem oraz duszę, a poza tym usłyszeć ten jedyny w swoim rodzaju trzask? Czym w takim razie powinniście kierować się przy jego wyborze?
Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na napęd. To od niego bowiem zależy właściwe odtwarzanie dźwięku z odpowiednią i jednostajną prędkością. Podstawa gramofonu powinna być także bardzo stabilna. Brak stabilności może powodować wibracje, co w konsekwencji może mieć też wpływ na odtwarzaną muzykę.
Warto w tym celu odwiedzić stronę internetową https://sonorus.pl. Znajdziecie tam bowiem nie tylko gramofony i sprzęt analogowy, ale także audiofilskie wzmacniacze lampowe najwyższej jakości.

Te jedyne w swoim rodzaju gramofony audiofilskie high end swoją konstrukcję opierają na podstawie zrobionej z płyty granitowej. Duży jej ciężar ma tutaj ogromne znaczenie. Wpływa on bowiem przede wszystkim na stabilność gramofonu i skutecznie zmniejsza drgania pochodzące od silnika. Gramofony high end są w dodatku tworzone przez profesjonalną firmę AD FONTES GRAMOFONY Andrzej Kozłowski z siedzibą we Włocławku. Doświadczenie posiadane przez to przedsiębiorstwo z pewnością przekłada się tu na jakość tych urządzeń.