Tradycyjne metody w budownictwie wyparte nowymi technologiami. Przeczytaj koniecznie!
Przez ostatnie kilkanaście lat można zauważyć bardzo duże zmiany naszego krajobrazu. Powstało mnóstwo firm, zakładów produkcyjnych oraz hal przemysłowych. Jednak nie są one budowane według starej murowanej i żelbetowej technologii, została ona bowiem zastąpiona nowoczesnym rozwiązaniem. Polega ono na stworzeniu stalowej konstrukcji obudowanej płytami warstwowymi. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy jak zbudowana jest płyta warstwowa. Dlatego warto wspomnieć kilka słów na ten temat. Składa się ona bowiem z dwóch warstw blachy stalowej, czasami też aluminiowej, ale ta druga występuje bardzo rzadko. Pomiędzy nimi znajduje się rdzeń, który posiada wiele pozytywnych cech, między innymi stanowi bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Może być on zbudowany z pianki poliuretanowej, styropianu, a także wełny mineralnej o grubości od kilku do nawet kilkunastu centymetrów. Całość jest dzięki temu trwała i szczelna.
Płyty warstwowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wynika to nie tylko z ich łatwego montażu, który znacznie skraca czas budowy całego obiektu, ale przede wszystkim z niskiej ceny. Budowanie tradycyjnymi metodami z konstrukcji murowanej lub żelbetowej może bowiem trwać ponad trzy razy dłużej niż z konstrukcji stalowej ze ścianami z płyt warstwowych. Porównując koszty budowy obiektu tradycyjnymi metodami i nowoczesnymi z płyt warstwowych, okazuje się, że te tradycyjne również wypadają słabo. W sumie pochłaniają bowiem ponad dwa razy więcej pieniędzy niż budowa metodą z płyt. Wymienione wyżej zalety są na rynku nie do przecenienia.
Wiele osób zastanawia się jednak czy wszystkie te zalety idą w parze z atrakcyjnością wizualną. Nasz budynek z płyt warstwowych nie musi bowiem wyglądać jak pudełko. Na rynku mamy wiele narożników i innych elementów z płyt warstwowych, które gwarantują estetyczne wykończenie naszej budowli. W razie jakiś uszkodzeń, które niestety mogą się zdarzyć warto mieć w zanadrzu znajomy serwis płyt warstwowych, który w każdej chwili gdy będziemy tego potrzebować podjedzie i szybko naprawi uszkodzony element.