Międzynarodowy transport zmarłych

O Polakach wyjeżdżających za granicę nieustannie jest bardzo głośno. W dodatku z roku na rok wzrasta ich liczba i niestety nie planują oni powracać do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja obecnie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W czasie łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza pozytywnymi ich stronami, musimy się liczyć niestety i z ciemniejszą stroną migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co wtedy powinniśmy zrobić? Z danych wynika, że niestety w ostatnim czasie coraz więcej ludzi umiera poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że trzeba działać szybko. Tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy były sporadyczne. Aktualnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewiezienie zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą wykonuje się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Profesjonalną firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon mające swoją siedzibę w Szczecinie. Przez lata firma rozwinęła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej transportu zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każdy błąd czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu.
dzięki wykwalifikowanym fachowcom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego sprowadzenia zależą głównie od ilości kilometrów jakie trzeba przemierzyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie przywieźć ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.