Prosty i niezawodny program do magazynu LoMag

Prowadząc własny sklep z magazynem towarów  niezbędne  jest utrzymanie  ładu  w  dokumentacji magazynu.  Przy  nieustannym  przepływie towarów i bieżącej obsłudze  klientów    łatwo  o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej nieocenione  jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  aplikacja przeznaczona do obsługi magazynu  małych i średnich przedsiębiorstw. Jest nie tylko  banalny w obsłudze, ale także  użyteczny.  Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala wygenerować  takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd.  Program  umożliwia generowanie, przechowywanie i zarządzanie setkami takich dokumentów.Są one odpowiednio grupowane  i porządkowane,  dzięki czemu prezentowane  są w  jasny sposób nawet przy ich dużej ilości.  Każdy element dokumentacji  jest automatycznie  zapisywany w pamięci, aby można było do niego wrócić i nanieść ewentualne poprawki.   Każdemu z dokumentów system nadaje niepowtarzalny numer, co pomaga w późniejszym jego odszukaniu.  Program do magazynu LoMag pozwala administrować dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie.  W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.  Ponadto   pozwala na zarządzanie kilkoma  firmami z jednego komputera.  Każdemu towarowi umieszczonemu w systemie można nadać dowolną jednostkę miary i umieścić go w dowolnym magazynie.

Program magazynowy nie tylko  pozwala na wykorzystanie każdej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu  usprawnienia przesunięcia towarów między magazynami wprowadzono  dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić uciążliwego  generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość  wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag  jest oparty o najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono  się  szczególnie na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i  proste prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy  bardzo dobrze współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami.  W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów. Głównym  zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, przede wszystkim  sprzedażą i dostawą. Umieszczenie  danych każdej z tych operacji jest  zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny  mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może zdecydować,  z jaką dokładnością wartości te system ma przedstawiać.  Zarządzanie magazynem  niebywale usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one  na podstawie faktycznego stanu magazynu.  System powiadamia  użytkownika o  rozbieżnościach  między stanem w programie a faktycznym stanem  w magazynie. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo  pomocną funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest  dodanie przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości  znajdujących sie w systemie towarów. Funkcja ta jest niezwykle  praktyczna,  aby w systemie odtworzyć  zaistniałe zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu  pozwala na wygenerowanie raportów według dowolnych  kryteriów. Można utworzyć raport z  danego dnia, a nawet z konkretnej  godziny. System uwzględnia  także dokonane korekty. Oprogramowanie  jest  przystosowane   do potrzeb  użytkownika  także pod względem informacji o kontrahentach.

Pozwala on na utworzenie  bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także  odszukać danego kontrahenta według  dowolnych danych. System wprowadza  ponadto  ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu  zwiększenia funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy wprowadzili  możliwość dostosowania generowanych dokumentów  i raportów do  szczególnych  potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów  własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet, umożliwia  import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo usprawnia  zarządzanie magazynem. To aplikacja wyjątkowo  prosta w obsłudze, funkcjonalna,  niezawodna i  praktyczna. Jest ona doskonale  przystosowana do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji przydatnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest  ciągle  ulepszany poprzez aktualizacje, aby  dotrzymać kroku oczekiwaniom najbardziej wymagających  użytkowników. Pozwala oszczędzić czas i  maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem. Warto  wyposażyć w niego swoją firmę.